facebooktwitterpinterest

Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca) Kontakt Informationen

Geschichte

Katedra Mariacka w Hamburgu – hamburski kościół wyburzony w 1806.Katedra Mariacka była pierwotnie siedzibą arcybiskupa Hamburga. Po najeździe wikingów w 845 i splądrowaniu miasta przeniesiono siedzibę arcybiskupa do Bremy a archidiecezję hamburską połączono z diecezją bremeńską, tworząc archidiecezję bremeńsko-hamburską. W Hamburgu pozostała tylko kapituła a dotychczasowy kościół otrzymał status katedry. Istniejącą budowlę przebudowano w XIII wieku na potężną katedrę w stylu gotyckim. Po nadejściu reformacji w 1529 archidiecezja została całkowicie zniszczona a katolicka dotychczas katedra stała się od tej chwili luterańską, będąc swoistą enklawą na terenie Hamburga. W wyniku pokoju westfalskiego w 1648 archidiecezję oficjalnie zniesiono a nikomu niepotrzebna katedra zaczęła powoli popadać w ruinę. Z nadejściem XIX wieku częściowo się zawaliła. W 1806 została zburzona.LokalizacjaKatedra była położona na obszarze najstarszego osadnictwa w Hamburgu, na morenowo-sandrowym terenie pomiędzy rzekami Alster i Łabą, na południe kościoła św. Piotra, w obrębie dzisiejszych ulic: am Speersort, Schmiedestraße i Domstraße; nazwa tej ostatniej jest właśnie wspomnieniem po nieistniejącej katedrze, podobnie jak przylegający do niej plac – Domplatz (Plac Katedralny).

Adresse: Hamburg
Stadt: Hamburg


Kommentar zu diesem Ort

Bewertungen, Anfahrtsplan und Kontaktdaten für Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca).

Hamburg restaurant

öffnungszeiten. Hamburg hamburg katholische kirche standort. Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca) adresse, telefonnummer, straßenansicht, postleitzahl. Auf dieser Seite finden Sie ähnliche Unternehmen in der Nähe wie Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca). Auf dieser webseite können Sie Ihre Kommentare und Erfahrungen zu Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca) mit anderen Personen teilen.

hinzufügen eines Katedra Mariacka w Hamburgu (nieistniejąca)-stadtplans zu ihrer webseite;Wir verwenden Cookies

Wir verwenden Cookies und andere Tracking-Technologien, um Ihr Surferlebnis auf unserer Website zu verbessern, Ihnen personalisierte Inhalte und gezielte Anzeigen anzuzeigen, unseren Website-Verkehr zu analysieren und zu verstehen, woher unsere Besucher kommen. Datenschutz-Bestimmungen